Jay Delver

1.7.2020, 20:00

Hudba Jay Delver zachycuje vlivy organického zvuku 70. - 90. let, který nechává volně ovlivňovat moderní popovou líbivostí, funkovou rytmikou, rockovou úderností i volnou improvizací. Bez ohledu na trendy tak s odvahou pojí minulost s přítomností dle svého vlastního receptu.

 

Jay Delver, čtyřčlenná brněnská kapela, má na kontě své první ucelené studiové dílo nazvané Lonely Online Dragons, které vyšlo 3. května 2019. Album zastřešuje mentální porucha lonely online dragon syndrom, kterou dnes podle skupiny trpí většina lidí. Tato porucha tematicky spojuje jednotlivé skladby v ucelenou sbírku jejích projevů. Poslední mluvená stopa pak vypráví příběh Jaye Delvera, který zjišťuje, že tímto syndromem sám trpí a následně přichází s extrémními způsoby, jak se s onemocněním vypořádat. Album vzniklo ve spolupráci s dánským producentem a skladatelem LMK, který dohlížel na zvukovou podobu
alba s důrazem na vysokou sonickou kvalitu. Albu předcházel singl Piece of Love, který pět týdnů dominoval hitparádě Startér Radia Wave v roce 2018. Starší singl 6th Avenue Groove naopak uspěl v hitparádě Demovnica slovenského Radia FM. Baladickou skladbu Kayla lze pravidelně slyšet na vlnách rádia Proglas. Prvnímu studiovému albu předcházelo “homemade” album Stop This Thing!, které vyšlo spolu se 45 minutovým videozáznamem. Mezi nejvýraznější koncertní úspěchy patří vystoupení na mezinárodním jazzovém festivalu Nisville Jazz Festival v Srbsku, z českých festivalů to byla Beseda u Bigbítu, United Islands of Prague nebo Hradecký Slunovrat. Kapela také předskakovala americké kytaristce Maline Moye a koncertovala v klubech jakými jsou pražský Jazz Dock, brněnské Sono Centrum
nebo bratislavský Nu Spirit či legendární Véčko.
V letošním roce kapela připravuje materiál pro své druhé album a živě ji budete moci vidět například na festivalu Mladí ladí jazz nebo ve slovenské relaci In between books, kterou lze přirovnat k americké koncertní sérii NPR tiny desk concerts.

VSTUPNÉ DOBROVOLNÉ!
Možno přispět libovolnou hotovostí přímo na koncertě do kasičky, nebo zakoupit dobrovolnou vstupenku přes GoOut v ceně 100,- nebo 200,- Kč.
Vstupenky nebudou nijak kontrolovány. Bereme to jako podporu na přežití hudebních klubů i umělců. Děkujeme!