indie rock/post-rock/acoustic folk

13.10.2022, 20:00

VDYD

Je indie post-rocková kytarovka. Jako boyband přesluhujících modelek si rozebrali hudební nástroje a vytvořili koncept, ve kterém se na hutném rytmickém korpusu s melodickou basou převalují kytarová arpeggia a výstřední synthové plochy. Odkojeni devadesátými léty, proplouvají kytarovkovými vlnami současnosti.


Jan Uiberlay (zpěv, basa)
Miloš Rejsek (synťák)
Tomáš Hruban (kytara)
David Mikeš (bicí)

FRANZIE

„Franzie – lehce kryptické, mnohoznačné a čerstvé jméno na české scéně, za nimž stojí zkušená parta lidí z Kroměříže. Promotérství v rámci kolektivu DAS LIGA, matematicky jazzový experiment Nachttante, jednohlasá poetika Rozvětvení a především pak postrockové gradace Superego Kid, to vše jsou výrazné spojnice z minulosti členů kapely vedoucí ke vzniku aktuální pětičlenné formace, která výše zmíněné vlivy a vývoj zřetelně reflektuje na debutové desce Prvoroj.“ Filip Hastík, AlterEcho

SLAV

Obnažené písně, zahalené jen sentimentální poetikou z hlubin půlnočních myšlenek a neklidného spánku. Štěpán Pařízek (GOY, Chief Bromden, Čau Česko) představí svou sólovou tvorbu v hutnějších kytarových aranžích, nové show a spolu s hostujícím saxofonistou Štěpánem Alexandrem.