SAXON

10.6.2013, 20:00

HEAVYMETALOVÁ LEGENDA SAXON OVLÁDNE FLÉDU

Brněnský klub Fléda bude jedinou zastávkou britské legendy Saxon v České republice. Na Flédu tak exkluzivně zavítá přední kapela nové vlny britského heavymetalu. Na scéně se už pohybuje bezmála 40 let. Svou pověst dokládají osmi alby, které se v 80. letech objevily v UK TOP 40, včetně čtyř, které se umístily v TOP 10 a dvěma z TOP 5.
Kapela do Brna přiveze své očekávané jubilejní 20. album Sacrifice, které vyšlo 25. února. Poslední studiové album Call to Arms vyšlo v roce 2011 a hned se umístilo na šestém místě žebříčku britských rockových alb. Saxon jsou legendou, která dlouhodobě stojí na vrcholu metalové scény.
Kapela přijede v sestavě včetně zakládajících členů – zpěváka Biffa Byforda a kytaristy Paula Quinna.

předskokani: AC ANGRY /GER

Kořeny AC Angry sahají do 80. let, do doby Motörhead, Zodiac Mindwarp, přesto kapela nechala ovlivnit i Danko Jones nebo do módy se vracejícími
Turbonegro. Na podiu tak předvádí mix heavy - rock'n'rollu a dessert riffů plných groove.

Charismatický zpěvák Alan Costa spojil několik muzikantů v AC Angry, kteří si zasloužili pozornost i Ozzyho kdysi dvorního kytaristy Zakka Wylde a předskakovali jeho Black Label Society.

Na své desce Black Denim kapela demonstruje svůj příklon k těžkému a špinavému rock'n'rollu v deseti skladbách. Přes chytlavou Booze Horse po zapamatovatelnou polo balladu It's good to be bad až po takřka speed metalovou Rock'n'Roller Roller Rolla se nesou hutné riffy a výrazné popěvky.
Vlasaté kvarteto vzbudilo pozornost nejen Zakka Wylde, ale na svých turné i mnoha fanoušků a buduje si pevnou základnu.

Předprodej vstupenek:
Fléda Báreček
Indies
Ticketportal
Ticketstream