JazzFestBrno: Vicente Amigo

26.4.2021, 19:30

Vicente Amigo – kytara, band – TBA

Interakcí jazzu s dalšími žánry vzniklo už mnoho prvotřídní a osobité muziky. Platí to i o prolínání jazzu s flamenkem. V brněnské premiéře to potvrdí držitel Latin Grammy a muž považovaný za nástupce Paca De Lucíi, kytarista Vicente Amigo.

Jedinečný umělec, skladatel a producent Vicente Amigo vyrazil na velká flamenková pódia už jako teenager. Od té doby obdržel řadu ocenění, kromě Latin Grammy také národní zlatou medaili za zásluhy v umění. Kariéra tohoto andaluského kytaristy se protnula s legendami flamenkového žánru, jakými byli Paco de Lucía či Camarón de la Isla, ale neméně jej ovlivnili jazzoví kytaristé, mezi nimi zejména John McLaughlin a Al Di Meola.

V Brně Amigo se svým kvintetem představí především skladby z desky Memoria de los Sentidos (Paměť smyslů), která si vysloužila nominaci i v globálních cenách Grammy v kategorii World Music. Na svém osmém studiovém albu se vrací ke kořenům a jejím vrcholem je pro mnohé posluchače Requiem, niterná pocta velkému Amigovu příteli, maestrovi Pacovi de Lucíovi. Můžeme se tak těšit na autentický večer s muzikantem, jehož Pat Metheny nazval nejlepším kytaristou světa.