G.love Solo (USA)

21.10.2019, 20:00

Před lety o sobě tvrdil, že je druhý Elvis, o několik let později nabízel vyřešení všech problémů jako „brácha superhrdiny“ – tehdy ve spojení s vydáním alba Superhero Brothe.r Málokomu by to prošlo, ale tady jde o pana Lásku kytaristu a zpěváka Garretta Duttona, vystupujícího pod jménem G. Love. Nejvíce známý je jako frontman své skupiny G. Love & Special Sauce, se kterou vydal osm studiových nahrávek. Do Brna dorazí 21. října, aby v Kabinet MÚZ oslavil sólovým setem 26 let koncertování a návštěvníky čeká živelný mix bluesu, rocku, funky, hip hopu a jazzu.

Šestačtyřicetiletý Garrett Dutton během své více než čtvrtstoletí dlouhé kariéry ovlivnil takové muzikanty, jako jsou Jack White, Jack Johnson nebo The Avett Brothers a s mnohými z nich také spolupracoval. V roce 1993 založil výše zmíněnou kapelu G. Love & Special Sauce, která se proslavila jedinečným mixem bluesu a hip hopu a dosud vydala osm alb, z nichž největší průlom zaznamenala nepochybně deska Philadelphonic z roku 1999

Říká se, že G. Love dokáže spojit jakékoliv dva žánry, které vůbec nejdou dohromady s takovou bravurou, že jen stěží chytnete dech. A máte-li rádi bluesové crossovery, funky nebo soul, což jsou základní kameny jeho tvorby, a dosud jste neměli tu čest, pak to berte jako zaručený tip. Ti, kteří již měli tu čest ho vidět naživo, vypovídají o optimistickém a pozitivním přístupu k životu. G. Love ale osloví i ty, kteří mají rádi, když se někdo nedrží zavedených mantinelů - podobně jako třeba Beck.

„Muzika je o tom dát ji lidem od srdce, dát jim lásku, kterou vám pak vrátí,“ říká a tohoto hesla se bude držet i v České republice. Nenechte si jeho vystoupení ujít!