Ida Nielsen (DK) / Groove Brno

13.11.2019, 20:00

Již minulý rok festival dokázal, že groove, jazz a funky má v jihomoravské metropoli své silné zastoupení a věrné fanoušky. Letošní line-up bude ještě o poznání roztančenější. Kralovat festivalovému programu budou ženy a kapely, které dlouhé roky spolupracovaly s Princem.

Ida Nielsen je Dánská baskytaristka (multi-instrumentalistka a skladatelka), kterou svět poznal zejména kvůli angažmá v kapele Prince. Celých šest let vystupovala po jeho boku a cestovala po světě, a to až do dubna 2016, kdy svět obletěla tragická zpráva o jeho smrti. Podle jejích slov bylo koncertování s ním největším darem, nejkrásnější hudební cestou a zkušeností, při níž se naučila jít až za hranice všech svých představ. Její sólový projekt proto nese spoustu jeho odkazů nejen v tom, jak cítil a vnímal hudbu.
Půl roku po jeho smrti vydala své třetí studiové album Turnitup, se kterým se následně v doprovodu energické kapely vydala do celého světa. V průběhu již skládala a natáčela desku čtvrtou. Nejen že ji produkovala, ale zároveň téměř celou nahrála sama.
Její hudební tvorba by se dala charakterizovat jako spojení toho nejlepšího z funku, old school hip hopu, reggae, s příměsí popu a world music.
Ida společně s kapelou slibuje nezapomenutelnou a energickou funky show plnou pozitivních vibrací. Protože funky a groove nelze předstírat.