Krok za oponu s Výlety páně Broučkovými

28.6.2023, 10:00

Nahlédněte do opery zblízka! Udělejte s námi Krok za oponu. Pořad určený všem zvídavým lidem, malým i velkým, kteří se chtějí přiučit něčemu novému ze světa operního divadla.

70 minut interaktivní, dobrodružné a hlavně zábavné cesty do nitra operních inscenací se sólisty, sborem a orchestrem Janáčkovy opery NdB pod vedením dramaturgyně Patricie Částkové a šéfdirigenta Marko Ivanoviće.

Výchovně vzdělávací interaktivní pořad je vhodný pro žáky druhého stupně základních škol a pro studenty středních škol. Krok za oponu je ideálním pořadem propojujícím hudební výchovu s češtinou či estetikou.

Tentokrát se podíváme za oponu na operu Výlety páně Broučkovy od Leoše Janáčka. Výlety páně Broučkovy jsou sice Janáčkova jediná opera, která neměla svou světovou premiéru v Brně,

ale to neznamená, že jsme na ni zanevřeli. Naopak, vydejte se s námi za tajemstvím toho, proč si Janáček vybral jako námět právě novelu Svatopluka Cech a proč zrovna výlet na Měsíc. Třeba odhalíme Janáčkovu tajnou vášeň pro sci-fi, ale rozhodně si předvedeme, jak se dělá měsíční hudba. Samozřejmě nebude chybět ani výlet do 15. století a tak si oprášíme i trochu znalostí z české historie bouřlivé doby husitské.