Večery s Ondrášem - Ondrášovské putování

19.6.2019, 20:00

Benefiční cyklus Večery s Ondrášem vám po dva dny přinese představení z aktuálního repertoáru Vojenského uměleckého souboru ONDRÁŠ. Na hradě Špilberk pod širým nebem tak 18. a 19. června od 20 hodin rozvíří teplé letní večery tóny folkloru.

Ve středu 19. června roztančí a rozehraje velké nádvoří celý soubor s představením Ondrášovské putování. Naše toulky hudbou, zpěvem i tancem zamíří od Čech přes Moravu, Slezsko až na Slovensko. Program pro 12 tanečních párů vyvrcholí oblíbeným, téměř akrobatickým tancem z Myjavy, představí se v něm celý Orchestr lidových nástrojů i dívčí sbor.

Vstup na všechny programy je zdarma, akce je však benefiční – místo vstupného můžete přispět do pokladniček Vojenského fondu solidarity. Výtěžek pak bude použit na podporu vojáků a jejich rodin, které se nezaviněně ocitly v tíživé životní situaci. Záštitu nad akcí poskytla primátorka statutárního města Brna JUDr. Markéta Vaňková. Celý projekt vznikl ve spolupráci s Muzeem města Brna, partnerem akce je také TIC BRNO, poděkování za finanční podporu patří Jihomoravskému kraji.