Monkey Business v Brně oslaví narozeniny a pokřtí nové CD

Monkey Business v Brně oslaví narozeniny a pokřtí nové CD

Narozeninový koncert Monkey Business s podtitulem Na stezce kamarádství 15 let doprovodí hosté Ohm Square, Iva Bittová a Ewa Farna.

Pražská funk-r&b skupina vystoupí ve složení Matěj Ruppert, Tonya Graves, Roman Holý, Ondřej Brousek, Pavel Mrázek, Martin Houdek a Olda Krejčoves. V rámci koncertu pokřtí své nové album Sex and Sport? Never!. Narozeninový koncert se uskuteční 29. května od 20:00 na nádvoří hradu Špilberk.

Kapela funguje od roku 2000, kdy vydala svoji první a úspěšnou desku Why Be OUT, Ehen You Could Be IN. Kapelník a producent Roman Holý tehdy do skupiny přivedl nejlepší mladé hudebníky pražské scény. Kapela si od počátku na jednotlivé projekty zve zahraniční hosty. Například Freda Wesleyho, který se nejvíce proslavil jako kapelník Orchestru Jamese Browna nebo autor hitů Pass the Peas nebo Houseparty. Pracoval s Monkey Business na prvních dvou deskách jako aranžér a vedoucí dechové sekce ve studiu. Dalším významným hostem byl David Williams, který se pravidelně objevoval jako kytarista na deskách Michaela Jacksona nebo Madonny.

Iva Bittová prošla již mnoha hudebními žánry od alternativy přes jazz, rock, klasickou hudbu až po hostování v opeře. Do Brna se vrací z USA, kde posledních několik let žije a tvoří.

Ewa Farna působí v oblasti populární a rockové hudby, zpívá česky i polsky. V roce 2006 nahrála svoji první desku Měls mě vůbec rád na stejnojmennou desku. V roce 2007 vydala svou druhou českou desku Ticho a také debutovou polskou desku Sam na sam.

Ohm Square je drum'n'bass-elektro skupina. Vznikla v roce 1996 jako projekt Jana Čechtického. Společně se zpěvačkou Charlie One, známou už z působení v britské kapele Wubble U, vydali sedm alb. Naposledy v roce 2008 desku Taking Shape. Jejich hudba zazněla i ve filmech – například Samotáři, Děvčátko, Divoké včely nebo O rodičích a dětech.

Foto Vojtěch Kubec

Komentáře

Reagovat

Zatím nebyl přidán žádný komentář..

Monkey Business - Na stezce kamarádství

29.5.2015, 20:00 / Hrad Špilberk

Jen zřídka je hlavním tématem pro rozhovor jedna jediná skladba. V případě violoncellisty Josefa Klíče, koncertního mistra Národního divadla v Brně, se to však nabízelo. Nestává se každý den, že by se český skladatel se svou písní dostal do finále celosvětové soutěže. Důvodů pro povídání však bylo víc – vzpomínky na zesnulého Jaroslava Erika Friče, Josefovo zaměstnání v Janáčkově divadle i připravované nové album.  více

Pro včerejší zahajovací koncert jubilejního 20. ročníku Festivalu Špilberk zvolila Filharmonie Brno dramaturgii sestávající z osvědčených i méně známých kusů. Podtitul Romantický karneval celý večer ponořil do karnevalového duchu, spjatého s oslavami před začátkem masopustu. Program si tedy vytyčil za cíl charakterizovat právě období veselí, oslav a masek skladbami, které svou náladou vypovídají o této periodě v roce. Téměř zaplněné nádvoří tak mělo příležitost vychutnat si nenáročný a líbivý program, který se také svou nižší teplotou snáze přiblížil onomu chladnému masopustní období.  více

Brno jako město hudby zapsané v UNESCO, má za sebou čtyři festivalové dny plné hudby a tance. Na celkem dvaadvaceti hudebních stanovištích probíhaly desítky koncertů a vystoupení se stovkami účinkujících. Hudba v ulicích zněla na každém rohu, nejvíce pozornosti však letos poutaly čtyři pokoje od výtvarnice Kateřiny Šedé, ve kterých se střídali umělci různých žánrů i národností. Lákadlem byly také vystoupení britských Motionhouse a No Fit State Circus, kteří opakovaně uhranuli náměstí Svobody svými akrobatickými kousky a dechberoucím představením. Nově vznikly také dvě velké scény – Dominik stage na Dominikánském náměstí a Django stage na Malinovského náměstí. Tady se vystřídali umělci jako Jana Kirschner, Monika Bagárová, minus123minut nebo Jan P. Muchow & The Antagonists. Již tradičně festival doprovázel zvuk flašinetářů, kteří se v Brně sešli v rámci svého 10. Mezinárodního setkání. Letos premiérově vystoupili na Maratonu hudby Brno také umělci partnerských měst hudby UNESCO. Zpěvačka a multiinstrumentalistka Tinatin Tsereteli (Hannover) a houslista Nicola Manzan (Bologna). Atmosféru celého festivalu zachycuje video, které najdete níže.

Folkové prázdniny v Náměšti nad Oslavou jsou výjimečný festival. Dramaturgií, strukturou, atmosférou. Každý ročník má své téma, každý večer má své téma, a dokonce i některá jednotlivá vystoupení mají svá témata. Dlouholetému dramaturgovi festivalu Michalu Schmidtovi se i letos podařilo skvěle vyvážit české premiéry a skutečně mimořádné projekty s návraty a jistotami. Letošní téma Folkových prázdnin bylo O duši, ale tato týdenní přehlídka má duši každý rok.  více

Po téměř magickém zjevení v podobě CD Moravské hlasy - Jihomoravský kraj, které vyšlo před dvěma lety, jsme se konečně dočkali jeho pokračování. Autor tohoto odvážného počinu Jiří Plocek se v něm vydal dále, severně česko - slovenským pomezím až do kraje Zlínského.  více