Noc brněnských klubů

Šest brněnských klubů připravilo obdobu Muzejní noci. V sobotu 5. října nabídnou svým návštěvníkům speciální koordinovaný program a vstup zdarma. Akce Hrnem Brnem se účastní Metro, Fléda, Melodka, Mersey, FaválYacht. Mezi jednotlivými kluby bude navíc jezdit v obou směrech bezplatná okružní linka MHD – stáhněte si jízdní řád (nebo klikněte na obrázek níže). Všechny kluby jsou otevřeny od 19.30 hod.

Hrnem Brnem – kompletní program

FAVÁL

20.15 / Overhype

Brněnská banda Overhype odstartuje koncertní část večera na Favále. Pětice muzikantů, hrající energický mix nu-metalu a rap-coru, patří ve svém žánru na špičku domácí scény.

21.30 / Pub Animals

Znamenitý hudební zážitek a spousta energie valící se na všechny pod pódiem. Letos na podzim se Pub Animals chystají nahrát své druhé CD a určitě to bude opět stát za to!

23.00 / Lyngam Orchestra

Multižánrové uskupení hudebníků s bohatými zkušenostmi nabízí směsici rapu, hip hopu, big beatu a turntablismu s prvky reggae. To vše je okořeněno živými vstupy zručných instrumentalistů.

00.15 / Afterparty

FLÉDA

21.00 / Propaganja

Afro rytmy a moravština, chrchlání tibetských zvonků i lidovka... World music?

22.15 / Alef Zero

Nechuť členů kapely uzavřít se v jednom jednoduše definovatelném stylu dala vzniknout osobité fůzi mnoha stylů (drum'n'bass, reggae, breakbeat, jazz, punk, rock, folk), a proto koncertní podoba jejich skladeb slibuje vskutku eklektický nářez.

23.45 / Fast Food Orchestra

Kapela, která v sobě kloubí prvky reggae, dancehallu, ragga, rocksteady, punku, hip-hopu, popu nebo breakbeatu.

01.00 / Afterparty

MELODKA

20.15 / Aivn’s Naked Trio

Debutové album „Adventure Box“ vyšlo letos v březnu a nejčastější reakcí po jeho poslechu bývá otázka: „Tohle že je z Brna?“.

21.30 / Slow Flow

Bratislavská hip-hopová pecka Slow Flow dokazuje, že jestliže umíte hrát na hudební nástroj a máte opravdu co říct, může to vaše hip-hopové fluidum ještě několikrát znásobit.

22.30 / 7 Rumors

Ambiciózní multinárodnostní projekt s bohatou zásobou coververzí old-schoolových klasik, večírkových hitů, ale i soulově procítěných skladeb Amy Winehouse či jiných současných umělců.

00.00 / Afterparty

MERSEY

20.30 / Bruno Ferarri Live

V roce 1990 založil Samir Hauser s Danielem Rodným kapelu Vanessa, se kterou získal mnohá ocenění (například cenu evropské MTV Local Heroes za skladbu Prokopat se ven). V roce 1999 založil legendární kabaret Zlatá kozačka a nyní se vrátil k projektu sexy monstra Bruna Ferrariho.

22.00 / DJ Electronic Bitches

Nesnášejí škatulky a nedají se do nich začlenit. Jejich sety jsou charakteristické velkou dávkou improvizace.

METRO

20.00 / the.switch

Legenda české metal-hc-crossoverové scény, která funguje již od roku 1996.

21.15 / Kontrolla

Rocková skupina Kontrolla vznikla spojením rytmické sekce bývalé skupiny Narvan — Zdeněk Smetana (baskytara) a Hans Machala (bicí) s operním pěvcem Markem Olbrzymkem (zpěv, klávesy) a zpěvákem skupiny Holly Rollers Olafem Horákem.

22.15 / Homoguru

Našlápnutý živý disco funk, který vás zaručeně zvedne ze židle! To je Homoguru!

23.15 / Afterparty DJ Harosh

YACHT

19.30 / DJ Warm Up Party

23.00 / Solo Banton (UK)

Solo je jedním z veteránů UK reggae-dancehallové scény. Svým těžkotonážním hlasovým projevem se rychle zařadil mezi největší matadory ve své branži.

01.00 / Rybydub

Rybydub je brněnský experimentální dubový projekt proucentské dvojice Ngomau & Mateyka. Spíše než dubovou „pohodičku“ však čekejte našláplou taneční záležitost!

02.00 / Afterparty

Foto zdroj fleda.cz

Komentáře

Reagovat

Zatím nebyl přidán žádný komentář..

Dále si přečtěte

Postpunkoví Swans včera naplnili Flédu intenzivním zvukem, z nějž nebylo úniku. První adept na vítěze v nevyhlášené anketě o koncert roku je na světě.  více


Soubor Ensemble Opera Diversa brněnským posluchačům již několikrát představil skladby Davida Matthewse (*1943), dokonce se ve většině případu jednalo o světové či české premiéry. Ke skladatelovu letošnímu jubileu přispělo jmenované těleso, respektive jeho komorní odnož Diversa Quartet v čele s dramaturgem Jiřím Čevelou koncertem 20. září v prostorách Vily Löw–Beer. Programu sestavenému z děl skladatelů, kteří jsou úzce spojeni s osobností Davida Matthewse, včetně jeho autorské skladby, předcházela hodinová beseda za přítomnosti samotného skladatele. Matthews je skladatel britského původu s dlouholetými vazbami na brněnský okruh skladatelů a muzikologů. Kromě účasti na tzv. bytových seminářích v osmdesátých letech ho pojí také přátelství s několika osobnostmi jako je skladatel, pedagog a hobojista Pavel Zemek Novák (*1957).  více

V pondělí 18. září se v Rytířském sále Nové radnice uskutečnilo velmi neobyčejné přijetí: primátorka Markéta Vaňková iniciovala setkání více než třech desítek sbormistryň a sbormistrů, kterým tak při příležitosti projektu Rok sborů vyjádřila dík za jejich soustavný přínos k obohacování brněnské hudební scény a za mimořádnou péči o kulturní život našeho města. Fakt, že se v Brně můžeme pyšnit stovkou aktivních pěveckých sborů fungujícími napříč generacemi a profesemi, s sebou totiž nepřináší pouze velké množství koncertů či kultivaci talentů. Aktivní sborová komunita znamená pro město také početnou skupinu lidí věnujících volný čas společné tvůrčí činnosti a v neposlední řadě právě sboristé tvoří i poučené publikum pravidelně navštěvující ostatní kulturní akce.  více

Filharmonie Brno v čele se šéfdirigentem Dennisem Russellem Davisem a Českým filharmonickým sborem Brno vkročila 14. září v Janáčkově divadle do nové 68. sezony. Nadcházející koncertní sezona 2023/2024 nabídne pestrou paletu koncertních cyklů. Mnohé z večerů jsou v rámci oslav roku české hudby (2024) věnovány právě českým skladatelům a jejich (nejen) hudebnímu odkazu. Filharmonie ale také pořádá nebo se podílí na významných mezinárodních festivalech jako je například Moravský podzim, který začne prvního října. Těleso si pro svůj zahajovací koncert vybralo monumentální vokální dílo Gustava Mahlera – jeho druhou symfonii s podtitulem Vzkříšenívíce

Již nezvyklý podtitul „XI. ročník hudebních a divadelních slavností předtím, než…“ dával tušit, že jedenáctý ročník festivalu Olomoucké barokní slavnosti bude něčím výjimečný. Jen málokdo však nejspíše věděl, že závěrečný koncert 11. ročníku festivalu bude také jeho posledním večerem vůbec. Koncert souboru Societas Incognitorum pod uměleckým vedením Eduarda Tomaštíka, který se odehrál v sobotu 9. září v olomouckému kostele Panny Marie Sněžné, totiž uzavřel nejen letošní festivalovou řadu, ale také celou jedenáctiletou historii Olomouckých barokních slavností. V úvodní řeči však zazněl také příslib, že Volantes Orchestra (rezidenční orchestr festivalu) bude ve své činnosti nadále pokračovat. Jeho činnost by mohla určitým způsobem zaplnit tuto nově vzniklou díru na olomouckém festivalovém trhu.  více

Vlaky jako symbol odjezdu, příjezdu a návratu byly hlavním tématem druhého ročníku Mezinárodního festivalu židovské kultury ŠTETL FEST, který se konal na přelomu srpna a září. Čtyřdenní program v sobě propojil historické události židovských spoluobčanů odvezených z Brna do koncentračních táborů za druhé světové války s novodobými příběhy Ukrajinců, kteří do jmenovaného města před válkou utekli. Jako připomínka těchto událostí byl při zahájení festivalu na brněnském hlavním nádraží odhalen Památník zmizelých a na vybraných brněnských náměstích si mohou občané až do konce září prohlédnout výstavu Příběhy z Ukrajiny. Závěrečný koncert v režii Škampova kvarteta s podtitulem Vlaky konaný v neděli 3. září v Besedním domě byl pomyslnou tečkou za festivalem, při níž se hudebně i historicky umocnila otázka opouštění a návratů.  více

Nejčtenější