Noc brněnských klubů

Šest brněnských klubů připravilo obdobu Muzejní noci. V sobotu 5. října nabídnou svým návštěvníkům speciální koordinovaný program a vstup zdarma. Akce Hrnem Brnem se účastní Metro, Fléda, Melodka, Mersey, FaválYacht. Mezi jednotlivými kluby bude navíc jezdit v obou směrech bezplatná okružní linka MHD – stáhněte si jízdní řád (nebo klikněte na obrázek níže). Všechny kluby jsou otevřeny od 19.30 hod.

Hrnem Brnem – kompletní program

FAVÁL

20.15 / Overhype

Brněnská banda Overhype odstartuje koncertní část večera na Favále. Pětice muzikantů, hrající energický mix nu-metalu a rap-coru, patří ve svém žánru na špičku domácí scény.

21.30 / Pub Animals

Znamenitý hudební zážitek a spousta energie valící se na všechny pod pódiem. Letos na podzim se Pub Animals chystají nahrát své druhé CD a určitě to bude opět stát za to!

23.00 / Lyngam Orchestra

Multižánrové uskupení hudebníků s bohatými zkušenostmi nabízí směsici rapu, hip hopu, big beatu a turntablismu s prvky reggae. To vše je okořeněno živými vstupy zručných instrumentalistů.

00.15 / Afterparty

FLÉDA

21.00 / Propaganja

Afro rytmy a moravština, chrchlání tibetských zvonků i lidovka... World music?

22.15 / Alef Zero

Nechuť členů kapely uzavřít se v jednom jednoduše definovatelném stylu dala vzniknout osobité fůzi mnoha stylů (drum'n'bass, reggae, breakbeat, jazz, punk, rock, folk), a proto koncertní podoba jejich skladeb slibuje vskutku eklektický nářez.

23.45 / Fast Food Orchestra

Kapela, která v sobě kloubí prvky reggae, dancehallu, ragga, rocksteady, punku, hip-hopu, popu nebo breakbeatu.

01.00 / Afterparty

MELODKA

20.15 / Aivn’s Naked Trio

Debutové album „Adventure Box“ vyšlo letos v březnu a nejčastější reakcí po jeho poslechu bývá otázka: „Tohle že je z Brna?“.

21.30 / Slow Flow

Bratislavská hip-hopová pecka Slow Flow dokazuje, že jestliže umíte hrát na hudební nástroj a máte opravdu co říct, může to vaše hip-hopové fluidum ještě několikrát znásobit.

22.30 / 7 Rumors

Ambiciózní multinárodnostní projekt s bohatou zásobou coververzí old-schoolových klasik, večírkových hitů, ale i soulově procítěných skladeb Amy Winehouse či jiných současných umělců.

00.00 / Afterparty

MERSEY

20.30 / Bruno Ferarri Live

V roce 1990 založil Samir Hauser s Danielem Rodným kapelu Vanessa, se kterou získal mnohá ocenění (například cenu evropské MTV Local Heroes za skladbu Prokopat se ven). V roce 1999 založil legendární kabaret Zlatá kozačka a nyní se vrátil k projektu sexy monstra Bruna Ferrariho.

22.00 / DJ Electronic Bitches

Nesnášejí škatulky a nedají se do nich začlenit. Jejich sety jsou charakteristické velkou dávkou improvizace.

METRO

20.00 / the.switch

Legenda české metal-hc-crossoverové scény, která funguje již od roku 1996.

21.15 / Kontrolla

Rocková skupina Kontrolla vznikla spojením rytmické sekce bývalé skupiny Narvan — Zdeněk Smetana (baskytara) a Hans Machala (bicí) s operním pěvcem Markem Olbrzymkem (zpěv, klávesy) a zpěvákem skupiny Holly Rollers Olafem Horákem.

22.15 / Homoguru

Našlápnutý živý disco funk, který vás zaručeně zvedne ze židle! To je Homoguru!

23.15 / Afterparty DJ Harosh

YACHT

19.30 / DJ Warm Up Party

23.00 / Solo Banton (UK)

Solo je jedním z veteránů UK reggae-dancehallové scény. Svým těžkotonážním hlasovým projevem se rychle zařadil mezi největší matadory ve své branži.

01.00 / Rybydub

Rybydub je brněnský experimentální dubový projekt proucentské dvojice Ngomau & Mateyka. Spíše než dubovou „pohodičku“ však čekejte našláplou taneční záležitost!

02.00 / Afterparty

Foto zdroj fleda.cz

Komentáře

Reagovat

Zatím nebyl přidán žádný komentář..

Dále si přečtěte

Postpunkoví Swans včera naplnili Flédu intenzivním zvukem, z nějž nebylo úniku. První adept na vítěze v nevyhlášené anketě o koncert roku je na světě.  více


Koncert tělesa Brno Contemporary Orchestra v čele s vedoucím a dirigentem Pavlem Šnajdrem uskutečněný ve čtvrtek 18. dubna v netradičních prostorách kavárny Pole Rebelbean nesl podtitul Vyprávění o hudbě, která neumí kalkulovat. Dramaturgicky se večer inspiroval dvěmi literárními díly – My od Jevgenije Zamjatina a Paříž ve dvacátém století od Julese Verna – utopicky líčící budoucnost lidstva, ale i hudby. Kromě orchestru se publiku představili také mezzosopranistka Marie Kopecká-VerhoevenDominique Defontaines a francouzský ansámbl Rés(O)nances věnující se prolínání výtvarného umění s hudbou.  více

Stávající šéfdirigent Filharmonie Brno – Dennis Russell Davies oslavil v úterý 16. dubna osmdesáté narozeniny. U této příležitosti připravila filharmonie koncert s názvem Smetana 200 &Davies 80, na kterém zazněl cyklus symfonických básní Má vlast od Bedřicha Smetany. Ve čtvrtek 18. dubna se tak v Besedním domě symbolicky propojilo Smetanovo a Daviesovo jubileum. Má vlast ovšem nezazněla v tradiční orchestrální verzi, ale v transkripci pro čtyřruční klavír, kterou vytvořil sám autor bezprostředně po dokončení cyklu. Dennise Russella Daviese, který se tentokrát nepředstavil jako dirigent, ale jako klavírista, doplnila jeho životní i umělecká partnerka Maki Namekawa. Celý koncert pak doprovodily vizualizace Cori O’Lana a umělecký přednes Michala Bumbálkavíce

Léta se čtyřkou na konci si v Česku pravidelně připomínáme jako Rok české hudby. Je ale samozřejmé, že výročí nemají pouze čeští skladatelé a jejich díla, ale také skladby autorů zahraničních, nebo takových, u kterých by se dal o zmíněné českosti vést spor. Program s příhodným názvem Rapsodie v modrém 100, složený ze dvou kompozic, které mají v tomto roce své kulaté výročí, s přidáním skladby od letošního jubilanta, provedla ve čtvrtek 11. dubna 2024 v Janáčkově divadle Filharmonie Brno pod vedením Dennise Russella Daviese, který se tentokrát představil také jako klavírní sólista.  více

Neznámý Leoš Janáček a počátky baroka byl název koncertu souboru Musica Florea věnujícího se poučené interpretaci, V roce 1992 ho založil violoncellista a dirigent Marek Štryncl. Od roku 2002 soubor pořádá speciální koncertní řady, v nichž se zaměřuje na prezentaci nově objevených i známých skladeb. A právě večery věnované Janáčkovým drobným liturgickým sborovým skladbám na latinské texty a převážně instrumentálním raně barokním dílům představují koncertní řadu, při které se posluchačům představili sólisté Barbora Kotlánová (soprán), Stanislava Mihalcová (soprán), Daniela Čermáková (alt), Hasan El Dunia (tenor) a Jaromír Nosek (bas).  více

Brněnský Velikonoční festival duchovní hudby vyvrcholil nedělním koncertem v katedrále sv. Petra a Pavla. Napříč letošním 31. ročníkem a také při posledním hudebním večeru zněla díla ryze českých skladatelů. Tentokrát v podání sólistů Pavly Vykopalové (soprán), Jany Hrochové (mezzosoprán), Eduarda Martyniuka (tenor), Jozefa Benciho (bas), varhaníka Petra Kolaře, dále Českého filharmonického sboru Brno pod vedením sbormistra Petra Fialy. Glagolská mše jako prvotřídní záležitost klasické hudby, byla uvedena za doprovodu Filharmonie Brno s milým hostem, dirigentem Tomášem Netopilemvíce

Nejčtenější