Neřvi mi do ucha & Kutya

7.10.2020, 20:00
Pop

Neřvi mi do ucha (Divnosti) je česko-slovenské trio, které tvoří zpěvačka Martina Valášková a sourozenci Alžběta Trusinová (klarinet) a Tobiáš Trusina (klávesy). Živé nástroje kombinují s elektronickými beaty, které v jejich podání zní tanečně, radostně, ale i zamyšleně nebo naléhavě. To vše podtrhávají české a slovenské introspektivní texty.

Neřvi mi do ucha můžete slyšet na Radiu Wave, slovenském Radiu_FM, pražském Radiu 1 a na většině streamovacích služeb.

 

Neřvi mi do ucha hrají přes 8 let a mají za sebou více než 100 koncertů. Účinkovali mimo jiné na festivalech jako Banát, Beseda u bigbítu, Boskovice, Vlčkovice nebo Holostok.


 
 
 

Kutya

Kutya je sólový projekt Markéty Lisé, hudebnice – členky elektropopové skupiny Midi Lidi, audiovizuální umělkyně a šperkařky. Deska Kisko, vydaná v roce 2019, je výběrem z písní vzniklých především v letech 2013–2018. Částečně navazuje na hudebně-performativní projekt Audiofenky, částečně vychází z paralelní literární práce s textem. Je plná „poznámek“ – terénních nahrávek, vkládaných do čistého elektronického zvuku počítačového programu, zpěv se podle nálady se střídá s mluveným slovem. Přímočarost písní vede na jednu stranu k folku mládí a na druhou stranu k jistotě uklidňujícího a radostného rytmu techna.