BATCH: Kalle + Neue Welt

30.9.2022, 20:00

Batch, největší dávka klubové hudby v brněnské historii, propojí ve dnech 30. 9.–1. 10. třináct klubů pestrým nadžánrovým hudebním programem za jednotné vstupné. Akci pořádá BACH – Brněnská asociace clubové hudby.

KALLE

Gradace vrstvených kytar dodává post-rockovou intenzitu, zatímco slowcoreová repetetivnost drží hudbu při zemi a vytváří dostatek prostoru pro zpěv. Právě ten nechává do písní Kalle proplout mnohdy až popovou hitovost.

Veronika Buriánková a David Zeman začínali v táborské kapele Veena, poté své hudební aktivity přesunuli do post-hardcoreových Nod Nod, jejichž eponymní album sklidilo úspěch i za hranicemi. Tvůrčí potenciál Veroniky a Davida si mezitím začal budovat svojí vlastní osobnější a možná i osobitější cestu. V roce 2013 se začali dostávat do povědomí kytarové scény, tehdy ještě pod jménem Kall, kdy předskakovali interpretům jako Scott McCloud, Boduf Songs nebo Scott Kelly. S vydáním debutové nahrávky Live from the Room (2014) přišel zlom. Za album dvojice získala cenu Anděl 2015 v kategorii alternativní hudba, hned dvojí nominace v cenách Vinyla nebo umístění na předních příčkách v anketě Best Czech Vinyl Disk 2015. O dva roky později přišla jejich druhá, neméně úspěšná studiová deska Saffron Hills (Day After Records, 2017), kterou dvojice nahrála stejně jako debut doma na pásový rekordér. Konec roku 2019 přinesl EP Songs With The Acoustic Band, který byl odbočkou od jejich současné tvorby. Nyní pracují Kalle na svém třetím albu.

 

NEUE WELT

Široké zvukové spektrum s prvky post-progressive žánrů a kraut rocku charakterizuje rozsáhlejší, zejména teskné, melancholické kompozice. Nejnovější singl Johanna vyšel letos v červenci.

Vstupné jednodenní na celý festival 290,-, dvoudenní 490,-.