BATCH: Laokoon + From Another Mother + mezi patry klid

1.10.2022, 21:00

LAOKOON

Astrální améby z šarlatové planety. Dadaistické texty Mikuláše Hamerly, který láme mikrofon také v duu Sekvoye, se spojily s elektronickými beaty Jiřího Machů z Killiekrankie. Naživo tepou slova i rytmus jako kyselinou nasáklý déšť, co slévá futuristické okamžiky do kalužin zrcadlících současnost. Tvrdá elektronika bez kompromisů. Tělo versus technologie.

V roce 2020 debutovali eponymní deskou, se kterou se dostali do finální trojice talentové soutěže 1Band2Play. Letošní jaro přineslo nové album Šperk, jež vyšlo na labelu Korobushka Records. Naživo se dopracovali k temnému, vyostřenému projevu s úderností zamířenou rovnou do galaktického středu metamorfující existence.

 

FROM ANOTHER MOTHER

Chorvatsko-srbské trio v sobě snoubí nespoutanou balkánskou energii. Na jejich live shows hranice mezi publikem a kapelou prakticky neexistuje. Jde o kontrolovaný, avšak výbušný chaos s přátelskou atmosférou. Rytmičtější pasáže, nečekané breakdowny, dynamické skladby propletené melodickou kytarou a zpěvem. From Another Mother mají za sebou více než sto koncertů odehraných po celé Evropě, včetně Anglie. V roce 2016 debutovali EP Bratebra, o rok později dlouhohrající deskou Epileptir. V dubnu 2019 kapela vydala druhé album ATATOA u německého vydavatelství Kapitän Platte.