Minus 123 mint

19.5.2023, 20:00

„Minuty“ jsou kapela, která k Alterně a Brnu neodmyslitelně patří.

Jejich „lehkost bytí“, improvizace a radost z vystoupení Vámi prostoupí. Bude se vám chtít zběsile tančit, křičet radostí, plakat dojetím i splynout s přírodou a jen tak s lehkostí být.

Síla kapely spočívá především v živých energických koncertech, které jsou z velké části tvořeny improvizací. Propojují žánry jako soul, groove, jazz, blues, funky či world music. A protože, jak sami říkají, nejsou porostlí mechem, jsou otevřeni i vlivům současné hudby. 

Minuty přivezou do Alterny písničky ze svého posledního vydaného alba Les. Nebudou chybět ani skladby z předchozích alb a zazní i věci zatím nevydané. Tedy máme se na co těšit! 

Kapelu tvoří trio uznávaných muzikantů; zpěvák, kytarista a autor písní Zdeněk Bína, baskytarista a dvorní textař kapely Fredrik Janáček a výjimečný bubeník Dano Šoltis. 

-123min předtím působili v letech 1996 – 2009, vydali pět alb a obdrželi cenu Anděl za Objev roku v roce 1999. Hráli na předních českých festivalech, vyprodávali kluby u nás i na Slovensku. Jako jedna z mála tuzemských kapel slavili úspěchy také v zahraničí, kde odehráli kolem dvou set koncertů v klubech a na festivalech (Holandsko, Polsko, Francie, USA nebo Anglie…).