TeePee | Meta & the noises

30.11.2023, 20:00

TeePee

Světlo a tma lemující cestu k vlastním emocím. Melodie měnící rytmus tlukotu srdce, zatímco  v tichosti vnímáte každé slovo. Zavřete oči, zaposlouchejte se do emotivních zvukových ploch a nebojte se, stejně jako teepee, být zranitelní. 

"Indivisible you hold the world inside. You're incredible, I got shivers down my spine." teepee se během svých koncertů snaží vytvářet otevřený a bezpečnější prostor, paralelní svět, ve kterém se můžete na chvíli zastavit a nechat vše plynout. Prostor, ve kterém je přijímána jakákoliv forma odlišnosti, místo, kde můžete objevovat tajemství ukrytá hluboko ve vašem nitru. 

Podmanivé melodie a zasněné vokály zachycují spojení Terezy Lavičky-Sladké a Miroslava Patočky. Dvojice založila dream-popový projekt teepee v roce 2015 a poměrně brzy upoutala pozornost české nezávislé hudební scény. Postupem času obohatili svůj zvuk s kořeny v indie-folku o elektronické a popové prvky, což podtrhlo zapojení nových spoluhráčů - bubeníka a perkusionisty Tondy Procházky a multiinstrumentalisty Prokopa Korba. 

Tereza a Miroslav jsou stále hlavními autory všech písní a náměty jejich textů odráží širokou škálu sociálních a environmentálních problémů i osobních vyznání a úvah. TeePee pracují s tématy jako sociální nespravedlnost, rovnost žen a mužů nebo nalézání sebedůvěry. Nebojí se ale zpracovávat i ty nejbolestivější životní zážitky. Jejich koncerty jsou proto velmi intimním a emotivním zážitkem. 

Meta & the noises

Hudba, emoce, autenticita. To je meta & the noises – Michaela Radová, 21letá zpěvačka, skladatelka a textařka tvořící vlastní skladby nesoucí se v duchu indie popu, která v listopadu loňského roku vydala své debutové album Well...It’s Been Emotional. To vzniklo ve spolupráci s producentem Martinem Vlčkem a skrze upřímné, intimní texty se dotýká celé palety emocí, zkoumá intenzivní formy pocitů i jejich nedostatek, polemizuje nad vztahy, vnitřní ne/svobodou, prožívá boření naivních představ, ale zároveň oplývá nadějí a mladistvou lehkostí. Písně meta & the noises vás pohltí melodiemi pojícími melancholii s nadějí, v jejích písních můžete zaslechnout inspiraci Lanou Del Rey, Marinou, Kate Nash či Reginou Spektor.  

Můžete se těšit i na kapelu ve složení Martin Vlček/kytara, Vojtěch Vaida/bicí a Štefan Palfi/klávesy.