Evah | Jakub Sedlák

7.12.2023, 20:00

Evah

Evah, vlastním jménem Eva Hrabalová, je indie zpěvačka, kytaristka a songwriterka. V autorských písničkách se promítají a mísí prvky klasické hry na kytaru, písničkářství a popové, folkové i indie rockové hudby. Aranžmá staví na poetických plochách a melodické hravosti podpořené elektronickými beaty. Textově čerpá inspiraci z příběhů, mezilidských vztahů, z cest a prožitků vnitřního světa. 
Evah vydala několik singlů s videoklipy, acoustic live session a studiovou live session v doprovodu kapely. Letos debutuje EP s názvem “Transitions”.  

Jakub Sedlák

Jakub Sedlák je brněnský kytarista, zpěvák a producent. Osm let však strávil v Německu jako sideman hudebních hvězd z Anglie a Německa jako Mel C ze Spice Girls, NANA Darkman nebo Ashley Slater z egendárních Freak Power. Vystupoval ale také se známými českými hudebníky, potřeba tvůrčí svobody ho však nasměrovala na sólovou dráhu. Ze silných pop-rockových melodií je cítit melancholie i osudovost, pomalejší tempo a místy ponurá, temná atmosféra plná emocí přiměje posluchače zastavit se a ponořit se do příběhu. 
„Směřovat proud kreativity tak, aby na jeho konci byla silná a smysluplná skladba, pro mě bývá tou nejtěžší, ale zároveň i nejuspokojivější výzvou,“.