Lazer Viking | Kapitán Krab

29.2.2024, 20:00

Koncentrovaný mix tanečního power popu a syrového new wave, vybaven armádou klasických syntezátorů a bicích automatů 

Lazer Viking

Lazer Viking dává sbohem kytarám a pouští se do objevování taneční hudby. 

Nové desce Tunnel Vision vévodí masivní basové linky jako vystřižené z nejobskurnějších hitů italo-diska, repetitivní proto-techno diktát bicích automatů a odzbrojující nostalgie osmdesátkových refrénů. Vikingův ryze písničkářský cit pro vyprávění těch nejtesknějších příběhů navíc s popovým zvukem ještě nabírá na naléhavosti. Ať už tedy preferujete Dancing On My Own nebo Dancing With Tears In My Eyes, na Tunnel Vision si přijdete na své. 

„Ze všeho nejraději mám desky, na kterých se umělec nebojí vystoupit z komfortní zóny a znovu objevovat sám sebe. Ať už se bavíme o The Juliet Letters od Elvise Costella, Trans od Neila Younga, McCartneyho II nebo o Watertown od Sinatry. Je fascinující, dostat tu možnost sledovat, jak se umělci vydávají mimo zajeté koleje do neprobádaných vod, kde se mohou spolehnout pouze na své primální hudební instinkty,“ vysvětluje Lazer Viking. 

Kapitán Krab

Jára Cimrman vesnických diskoték. Show plná písniček, mluveného slova, netradičního humoru, lásky, vtipu o koni v baru, tanečních beatů a chytlavých refrénu. Kpt. Krab je týpek odvedle, co dělá dadadisco pro srdce i boky, má rád majonézu, krabí tyčinky, když se vyhraje gólem v poslední minutě a tvoje holka bude chtít jít na jeho koncert. V prosinci 2022 vypustil na sítě diy lo-fi EP Tanzen. 


Jiří Poživil