UPROSTŘED: Nevermore & Kosmonaut

13.6.2022, 19:00

Sestava: Kosmonaut (zpěv); Pavel Karas (kytara, zpěv), Vít Sklenář (baskytara), Vladimír Třebický (bicí, zpěv), Radim Grünwald (bicí j.h.). Brněnská skupina Nevermore & Kosmonaut je formace, které vznikla kolem písničkáře a autora Michala Šimíčka, který vystupuje pod svým internetovým nickem Kosmonaut. Kapelu tvoří kytarista Pavel Karas, basista Vít Sklenář, bubeník Vladimír Třebický a jako hostující bubeník Radim Grünwald. Texty jsou v češtině a veškerá muzika je autorská.

V roce 2014 vydali Nevermore & Kosmonaut své první oficiální album “Mezi planetami”. Za druhou studiovou desku “Bleděmodré město” (2018), která je inspirována Brnem, byla kapela nominována na prestižní hudební cenu Anděl v kategorii Folk. Ve stejném roce obdržel Kosmonaut za texty na tomto albu ocenění “Za krásu slova”. Třetí deska vyšla v roce 2020 pod názvem “XCR-9” s podtitulem “Písně do rakety” a týká se plánované fiktivní cesty skupiny do Vesmíru.

Kapela se v minulosti zúčastnila finále řady hudebních soutěží (od folkové Porty až po rockovou Líheň), účinkovala na pestré škále žánrových festivalů a jejich písně z obou alb se objevují v rádiu. Živé koncerty skupiny či záznamy vystoupení proběhly např. na TV Noe (pořady Cvrlikání, Mezi pražci), ve vysílání slovenského rozhlasu Devín (Folkfórum live), rádi Proglas (Jak se Vám líbí?), na vlnách Country rádia či na regionálních stanicích Českého rozhlasu.