Poletíme?

6.12.2023, 20:30

Kapela Poletíme? pokřtí svojí best of desku „na místě činu“ – v klubu Fléda, kde ji v únoru natočili. Jako speciálního hosta si Poletíme? pozvali slovenskou kapelu Heľenine oči, kteří patří na Slovensku mezi stálice tamní hudební scény.

Poletíme? umí odlehčenou formou vyprávět o složitých a smutných věcech tak, že jejich koncerty dýchají barevnou náladou, svižnou rytmikou a tanečními kreacemi publika. Diváci se budou smát, výskat, tančit nebo přeběhne jim mráz po zádech, když v písni pojmenují jejich problém. Vtipné, poetické a přímočaré texty jsou totiž devízou kapely.

Poletíme? se bezpečně zařadili ke špičce české hudební scény. Jejich koncerty bývají po celé republice narvané a za dobu své existence se stali koncertní jistotou, která umí roztančit všechny věkové kategorie bez rozdílu.

Kapelníkem, zpěvákem, textařem a zásadní osobností kapely je charismatický výtvarník Rudolf Brančovský. Umělcův netrénovaný hlas stojí na podiu stejně sebejistě jako starý kapitán dávné plachetnice pevně rozhodnutý obeplout svět. Jeho posádku pak tvoří sedm mořských vlků, kteří přesně vědí, co mají dělat, aby bláznivá plavba dopadla dobře. Přes fakt, že lodě plují na vodě, se posádka nevzdává naděje, že jednou s touto plachetnicí poletí.“

Složení kapely: Rudolf Brančovský – kytara, zpěv Jáchym Hájek – trubka Pavel Križovenský – saxofon, příčná flétna Vojta Konečný – housle Ondřej Hájek – piano Vít Kraváček – basová kytara Michal Jež – bicí Josef Zámečník – banjo, kytara