Tension #4: Elektro Guzzi + 1flfsoap

26.11.2022, 18:30
➡︎Elektro Guzzi⬅︎
Co stane, když dáte do jedné kapely metalového a experimentálního kytaristu s basákem z Red Bull Music Academy? V případě Rakušanů Elektro Guzzi z této konstelace vyšlo techno hrané ovšem maximálně na živo, s přispěním smyčkovacích mašinek.
Basák Jakob Schneidewind, bubeník Bernhard Breuer a kytarista Bernhard Hammer začali experimentovat s repetitivními strukturami v roce 2004. Navíc i naživo dokáží předvést svůj sound takovým způsobem, že bez potíží roztančí i ne příliš informované publikum během pár minut. Jejich svérázné analogové pojetí taneční hudby zaujalo berlínský label Macro, kde jim po šesti letech existence vyšla eponymní prvotina. Následovalo několik dalších dlouhohrajících alb i samostatné singly a EP, ruku v ruce s tím pak úspěšná vystoupení na festivalech Roskilde, Melt! či Sonár. Letos do diskografie kapely přibylo album Triangle. „Na nové desce se dostáváme k úplnému jádru Elektro Guzzi. Vytváříme techno-live energii s basovou kytarou a bicími. Žádné overduby, žádné střihy, vše vzniká v daném okamžiku,“ říká trojice ke svému nejnovějšímu počinu. A jak známo, techno-live je nejlepší live. Teprve naživo se veškerá energie z hudby Elektro Guzzi ještě umocní.
 
➡︎1flfsoap⬅︎
Živé bicí s kytarou a synťáky a syrový sound ukazují temnou stranu živé elektroniky.
1flfsoap, to je urbanizovaný šohaj a znuděný Brňák, kteří společně vytvářejí taneční sety s nepředvídatelným koncem. Dva borci (Michal Janík, Lukáš Palán), jejichž cykly se synchronizovaly už dávno, akorát pomocí midi kabelu. Duo, které chce vyhnat z měst zápach electroswingu!