Povodí Ohře + Science Killer + Pitva

9.3.2019, 20:00

Povodí Ohře

Klub přátel pohraničí. Kapela, která vznikla jako amalgám složený z členů kapel Climatizado, Esazlesa a hlavně Esgmeq - právě díky frontmanovi Sisimu lze Povodí považovat za pokračovatele dekadentní tradice této chebské legendy. Jejich poetika je pevně zakořeněná na maloměstě, v sudetských nálevnách, s plivanci zaschlými už od devadesátých let. Jejich zbraní je ironické buranství a vztyčený prostředníček, přesto Povodí Ohře se svým debutem sklízejí úspěchy i mimo underground. Získali nominace na letošní ceny Vinyla i Apollo a jsou i žhavými kandidáty na jejich vítězství, bezejmenná deska se objevuje v mnoha výročních žebříčcích a časopis Full Moon ji označil za českou desku roku. I přes úspěch alba jsou ale Povodí Ohře hlavně klasickou koncertní kapelou, která energii jdoucí z publika vrací zpět desetinásobně. Divoké koncerty této kapely jsou již dnes legendární a Kabinet je na to ideálním místem, nenechte si je ujít...

bandcamp

 

Science Killer

Do Svitavy někdo přes noc nakapal blíže neurčenou tekutinu. Řeka teče klidně dál, krajina kolem ní se ale mění a vlní stejně jako obraz před vašima očima. Brněnští Science Killer si berou to nejzásadnější z kapel jako Spacemen 3 nebo Moon Duo, aby vás vzali na relaxovanou motorik projíždku do koutů vaší imaginace.

bandcamp

 

PITVA

Špinavej sci-fi harsh punk s česko-rakouskými kořeny. Kosmická express projížďka na trase Česko-Rakousko. Členové Smuteční slavnosti a vídeňských Muscle Barbie představují svůj pohled na ideální svět. Debutová kazeta vyšla na Stoned To Death.

bandcamp