Káznice LIVE: Iva Bittová na vlnách Dunaje / koncert

22.5.2020, 20:00

Iva Bittová a Dunaj, dvě české legendy se opět protnou a vytvoří hudební magii v prostorách Káznice. Iva Bittová je přírodní zjev, která na poli hudby i herectví udělala pořádný vítr. Poprvé uhranula rolí Eržiky v Divadle na provázku ve hře Balada pro banditu. Její renesanční osobnost se projevuje v mnohých podobách, jejími hlavními nástroji jsou ale housle a hlas. Toto spojení dokáže člověka dostat do kolen. Ivina hudební paleta sahá za hory a doly, od vlastních interpretací lidových písní, přes experimentální jazz, rock až po operní zpěv.

Dunaj je dalším zásadním jménem. Svým příchodem na scénu rozvlnili vody stojatého československého hudebního rybníka a jako rozvodněná řeka brali všechno kolem, v tom nejlepším slova smyslu. Hvězdy českého undergroundu a alternativní muziky si dokázali získat jak posluchače, tak kritiky, co je velice vzácný úkaz. Síla Dunaje tkví v ryzím a nefalšovaném muzikantství a silných, poetických textech.

Iva Bittová a Dunaj samozřejmě mají svoji společnou historii, společně vystupovali i nahrávali alba a jejich propojená energie vždy přitahovala mnohé posluchače. V Káznici budete moct sledovat a poslouchat volné setkání 2 muzikantů z kapely Dunaj - Vladimíra Václavka a Pavla Koudelky. Iva Bittová vezme svého syna Antonína Fajta. Bude to jedinečné společné hudební setkání bez připraveného programu v propojení na jedné vlně a věříme, že z toho vzniknou neopakovatelné hudební zážitky.

Plná kvalita koncertu na MALL.TV a crossposting na FB Káznice LIVE.
https://www.mall.tv/kulturazije

-------------------------------------------------------------------------------------------

Káznice LIVE reaguje na aktuální koronavirovou epidemii, která znemožnila řadě tvůrců a umělců přímý kontakt s jejich fanoušky. Živé umění se tak přesouvá na internet a bývalá Káznice je místem, odkud ho lze kvalitně vysílat. Za projektem stojí spolek Tripitaka, GNOMON Production, Tech-Pro, Michal Gazdag, TIC BRNO, JIC a Kreativní Brno.
Podpořit nás můžete na
https://www.donio.cz/KazniceLIVE

#kazniceLIVE #kaznicezije #nikamvbrne #budmespolu
www.nikamvbrne.cz
www.kaznicezije.cz