Myst – Led Zeppelin Revival

5.4.2024, 20:30

V roce 2006 se v Brně sešlo pět mladých hudebníků se společnou touhou na vlastní kůži prožít odkaz rockových velikánů Led Zeppelin. Založili spolu skupinu Myst s cílem zprostředkovat posluchačům jedinečnou atmosféru legendárních skladeb jako je Stairway To Heaven, Immigrant Song, Whole Lotta Love a mnoha dalších.

Vystoupení dnes již zkušených hudebníků není tolik o autentickém vzhledu, jako o zvuku a energii, kterou byli Led Zeppelin proslulí. Málo zpěváků se dokáže na podiu přiblížit hlasu Roberta Planta jako frontman Zdeněk. Kytarista Ondra zase bravurně zvládal Pageovy riffy už ve svých třinácti letech. Rytmická sekce v podání živelného baskytaristy Miry a bubeníka Menata, s gongem a bicími značky Ludwig, vám připomene, proč byla vzducholoď olověná. K nim se přidává Marek s klávesami, aby v promyšlených skladbách typu No Quarter zvuk dotáhl k dokonalosti. … k tomu všemu jako bonus dvoukrká kytara!

Led Zeppelin cover band Myst pravidelně koncertuje jak v ČR, tak v zahraničí. Každoročně se účastní dlouholetého prestižního festivalu Večer legend, který se koná v Brně a kam jsou zvané špičkové revivalové kapely z celé Evropy. Spoustu fanoušků si kapela získává také v klubech a na festivalech v Německu, Slovensku a Polsku.

Chcete-li zažít show plné energie a radosti z hudby, kde vedle osvědčených šlágrů zaznějí i méně známé pecky Led Zeppelin, rozhodně si nenechte večer s Myst ujít.