Zrní

28.3.2019, 19:00

Charakteristický sound a k dokonalosti dovedená kombinace elektroniky a písničkářské poetiky. S talentem na melodie a mísením moderního zvuku je kapela Zrní ikona novátorství. Jejich osobitý projev na pódiu je stejný, jako jejich muzika: autentický, hutný, energický a hypnotický. Osobně se o tom můžeme přesvědčit i v Mahenově divadle. Koncert zde proběhne ve čtvrtek 28.3.2019. Začínáme od 19 hodin!

 

Od hraní na ulici se talentem a pílí vypracovali za posledních 16 let na její pomyslný vrchol. O aktuálním směru této české hudební kapely velmi dobře vypovídá jejich poslední  album "Jiskřící", se kterým se Zrní zvukově i textově přesouvají z přírody do současného městského prostoru. Deska vznikla pod producentským dohledem Ondřeje Ježka a elektronického experimentátora Jonatána Pastirčáka alias Pjoniho (SR). 

Tématem poslední nahrávky je zážitek krize. Krize plynoucí ze ztráty, zbourání dosavadních struktur, jistot a pevných bodů. Ale také krize jako dar a možnost, uvidět sebe i svět kolem novým pohledem. Motorem Zrní je neustálá touha lépe a přesněji zachytit a předat pocity ze světa a "Jiskřící" pro ně v tomto znamená opět posun.

Vzhledem ke stylové otevřenosti a instrumentální zralosti je v jejich hudbě slyšet akordeon, beatbox, flétna i experimenty s looperem. Kolektivně utvářená akusticko-elektronická hudba s mnohovrstevnatými texty se tak chvílemi ponořuje i do muzikantských krajin taneční hudby a ambientu.

Složení kapely:

Jan Unger (zpěv, kytara, flétna); Jan Juklík (kytara, zpěv); Jan Fišer (housle, zpěv); Jan Caithaml (baskytara, zpěv); Ondřej Slavík (bicí, akordeon, beatbox, zpěv).

Kromě vyprodaných klubů a hraní na velkých festivalech na hlavních podiích v hlavních časech jsou například majiteli ceny Anděl 2012 za Objev roku. Druhé album skupiny "Hrdina počítačový hry jde do světa“ vyšlo v roce 2011 pod záštitou písničkářky Radůzy na jejím labelu Radůza Records.

www.zrni.cz

www.facebook.com/kapelazrni