Ukulele Orchestra jako Brno

6.9.2020, 19:00

Koncert (nejen) pro Brňáky! V roce 2020 kapela Ukulele Orchestra jako Brno oslaví 10 let své existence. Při této příležitosti vystoupí 06.09.2020 na ojedinělém koncertu v Mahenově divadle, kde bude současně natáčet živé CD k 10letému výročí existence kapely. Vystoupí zde i řada hostů, kteří s kapelou spolupracovali v minulosti.

Repertoár kapely Ukulele Orchestra jako Brno se postupně rozrůstá a obměňuje. V tuto chvíli ho aktivně tvoří více než 100 coververzí popových, rockových, zejména ale tanečních hitů různých světových interpretů.

Od svého vzniku na konci roku 2010 absolvovala kapela více než 400 veřejných vystoupení. Vystupuje na letních festivalech, náměstích, v klubech, soukromých a firemních oslavách i na komornějších akcích v rámci divadelních představení. Natočila již pět CD coververzí – v roce 2012 CD „Živě z Brna/Live from Brno“, v roce 2013 CD „A Little Less Conversation“, roku 2014 CD „Mad World“, v roce 2016 bonusové EP autorských písní „UOjB hraje Škaredou holku“ a CD „Hity z kazety“ a v roce 2017 CD „Here Come Your Men“. V roce 2018 vznikly ukulele - coververze ryze moravských a slováckých písní. Vydal je label Indies Happy Trails pod názvem „Štěglivá moravská písnička“.

Kapela je zařazena do České knihy rekordů jako kapela s největším počtem hráčů na ukulele.

Stálí členové orchestru:

Karel Heřman (zpěv, tenorové ukulele, foukací harmonika), Paul Holland (zpěv, koncertní sólové ukulele), Tomáš Oakland (zpěv, sopránové ukulele), Andrew Oakland (zpěv, barytonové ukulele), Martin Krajíček (tenorové sólové ukulele), Michal Reich (zpěv, tenorové sólové ukulele), Michal Řihánek (barytonové ukulele, foukací harmonika), René Senko (sopránové ukulele), Libor Vyhnálek (koncertní ukulele), Jiří Kosťa Kostelecký (tenorové ukulele, bicí), Aleš Svoboda (zpěv, basová kytara), Jiří Semtex Suchý (cajon).