Hurvínek prodává nevěstu

12.2.2024, 11:00

Taťuldo, jak se prodává nevěsta? Jak jsi přišel na to, že by někdo prodal nevěstu, Hurvínku? No tady čtu: Národní divadlo Brno uvádí operu Bedřicha Smetany Prodaná nevěsta. Tak jak to teda je, taťuldo? No víš, to je jen jako… jak bych ti to jen… je to taková finta, jak si koupit nevěstu sám pro sebe. Tak teď jsem z toho tumpachovej – prodává se nebo kupuje? Víš co, Hurvajz, vezmi Žeryka a Máničku a jdeme do opery, to bude jednodušší než ti to vysvětlovat!

Taky byste chtěli vědět, jak to vlastně je s tím prodáváním nevěsty? Smetanova Prodaná nevěsta patří mezi ikonické operní kousky, ale my jsme se rozhodli ji tentokrát přiblížit především dětem. A protože komická opera by měla být opravdu zábava, členové souboru Janáčkovy opery NdB pozvali mezi sebe ty nejlepší možné průvodce. V novém rodinném pořadu vás do Prodané nevěsty a do světa opery zavedou přímo slavné loutkové postavičky Spejbl s Hurvínkem a Máničkou. Chybět nebude ani Žeryk a taky ty nejlepší hudební kousky, protože oblíbeným loutkám budou pomáhat sólisté Janáčkovy opery NdB spolu s naším speciálním smetanovským miniorchestrem.

Premiéra: 24. listopadu 2023 v divadle Reduta

 

Diskuze s Hurvínkem po představení Hurvínek prodává nevěstu!

Přijďte s dětmi reflektovat váš společný zážitek z operního představení Hurvínek prodává nevěstu, pomocí diskuze s Hurvínkem, Máničkou, Spejblem a možná, že se přidá i Žeryk. Pomocí otázek a odpovědí zjistíme, zda jsme v představení vše dobře pochopili. Dáme prostor také našim nejmenším divákům, aby se oni sami zeptali Hurvínka, a to nejen na operu!

Těšíme se na vás po vybraných představeních inscenace Hurvínek prodává nevěstu v Mozartově sále divadla Reduta. Akce je určena pro návštěvníky daného představení zdarma!