Oskar Petr "70"

10.10.2022, 19:00

OSKAR PETR "70"
Vzpomínka na Marsyas
6.10. 2022 Praha, Lucerna Music bar, 10.10 2022 Brno, KC Semilasso
Folk - rocková hudební legenda, textař a zpěvák Oskar Petr letos oslaví sedmdesátku. Tento český hitmaker je známý svým fanouškům již ze sedmdesátých let, kde spolu se Zuzanou Michnovou a Petrem Kalandrou spoluzakládal slavnou skupinu Marsyas. Svoje bluesové a jazzové citění pak zúročil také ve formaci Jazz Q Martina Kratochvíla. Hrál s řadou interpretů a skupin, například s Pražským výběrem. V roce 1980 odešel do emigrace, kde se věnoval hlavně videu, fotografii a skládání. Po svém návratu nahrál několik sólových alb a také poskytl některé své největší hity jiným interpretům. Skupina Lucie, například zaznamenala mega úspěch Oskarovou písňí Medvídek, David Koller pak nazpíval další velký Oskarův hit Chci zas v tobě spát, či Aneta Langerová píseń Hříšná těla křídla motýlí. Oskar Petr je muzikant velkého, osobitého hlasu a jeho písně vedle nezaměnitelných textů působí silným autentickým dojmem.
Oskar Petr své jubileum oslaví dvěma exklusivními koncerty spolu se svými hosty, a to nejprve 6. října v pražském Lucerna music baru a následně v Brně 10. října v KC Semilasso. Na pražský koncert přislíbil svoji účast i David Koller, do Brna pro změnu dorazí další slovenská legenda - Pavol Hammel.
Vstupenky v síti Ticketmaster, Ticketporta a Gooutl. Promotér pražského koncertu je agentura LIVE NATION, brněnský koncert pořádá agentura GLANC.