Forced to Mode

3.5.2024, 19:00

Německá kapela Forced to Mode přijede v květnu 2024 do brněnského Sono Music Club. Jako host vystoupí české kapela Lakeside X. Po skončení koncertů bude after party.

První pátek v květnu přivítá brněnské Sono Music Club tribute projekt skupiny Depeche Mode a to Forced to Mode, kteří zahrají kompletní live show alba 101 z roku 1988. V roce 2011 Forced Movement, berlínská electrock / indietronic skupina, založila Depeche Mode tribute project Forced to Mode. 101 je legendární koncertní album skupiny Depeche Mode. Zaznamenává závěrečnou etapu koncertu Music for the Masses Tour a závěrečnou show z roku 1988 v Rose Bowl v Pasadeně v Kalifornii. Repertoár tří hudebníků z Berlína nyní zahrnuje přes 100 písní Depeche Mode ze všech desetiletí legendárních Angličanů. Brněnský koncert bude tak speciálním večerem věnovaný Music For The Masses Tour.

Jako speciální host vystoupí synth-popová kapela Lakeside X. Ti v loňském roce dokončili s německým producentem Danielem Myerem své čtvrté studiové album s názvem Love Disappears. Album obsahuje deset elektronikou nabitých písní. Na minulém albu City of Red Lights s Lakeside X spolupracoval jako zvukový engineer Paul Kendall, jenž se studiově podílel také na vzniku nahrávek Depeche Mode a s jejich někdejším členem Alanem Wilderem přijel v roce 2010 do Prahy desku pokřtít.