Día del Flamenco (CZ/SK/IT)

17.11.2021, 19:00
Día del Flamenco (CZ/SK/IT)
Bylo to 16. Listopadu 2010 v Nairobi (Keňa), kdy flamenco získalo maximální mezinárodní uznání od UNESCA jako kulturní projev univerzálního charakteru, i když s andaluskými kořeny.
Uznání flamenca jako světového dědictví tak podpořilo pocit, sdílený tisíci fanoušky z různých koutů světa, důležitosti šíření a ochraňování tohoto krásného umění. Umění, vyjadřující celou řadu emocí nejen prostřednictvím upřímných a expresivních slov, charakterizovaných svou stručností a jednoduchostí, ale také díky vášni a emocemi nabitému tanci a hudbě.
Pojďme společně oslavit tento výjimečný den. Na jeden večer se zasněme a přenesme do prosluněné Andalusie, do kolébky flamenca.
Projděme se pod nádhernou Alhambrou, nechme se ovívat vánkem z pohoří Sierra Nevady, obdivujme život v jeskyních v cikánské čtvrti Sacromonte a ochutnejme granátová jablka a fíky přímo ze stromu.
Taková je Granada…přátelská, veselá..okouzlující.
Pojďme společně zažít atmosféru místních tablaít. Atmosféru plnou radosti, vášní, emocí a vzájemné podpory.
Během večera vystoupí:
Skupina QToma:
tanec – Petra Kapustková, Jana Janíčková, La Linda, Hana Leitnerová
kytara – Matúš Gosiorovský
zpěv – Bruja de Olomouc
tanec – Iveta Rivero
kytara – Dario Piga
zpěv – Bruja de Olomouc
tanec – Kateřina Ďuranová
kytara – Kamil Ďurana
zpěv – Bruja de Olomouc
Po vystoupení bude následovat fiesta s tancem a projekcí. Bude příležitost zúčastnit se tanečního a rytmického workshopu - palmas (rytmické potlesky) a tanec por tangos.
Vstupné: 130 Kč předprodeje / 160 Kč na místě a jen 99 Kč při rezervaci přes mail info@EtnoBrno.cz
www.facebook.com/EtnoBrno