Tmavomodrý festival 2023

22.9.2023, 15:00

Účastníci si i letos, jako je již tradicí, připravili pro veřejnost hudební program, během kterého si vyzkouší ten adrenalin a emoce, jež lze zažít jen na pódiu. Tentokrát se v rámci něj propojí dva světy – společně s nevidomými vystoupí také děti z projektu ZUŠ Open. Přijďte je podpořit v pátek 22. září do parku u Šelepky,” pozvala Jana Janulíková, ředitelka TIC BRNO, který festival organizuje. Do pátečního koncertu se zapojili Múzická škola Ostrava, ZUŠ V. Kaprálové Brno, Škola J. Ježka pro zrakově postižené, ZUŠ P. Křížkovského Brno, Spojená škola internátna Levoča (SK), SŠ, ZŠ, MŠ pro zdravotně znevýhodněné Brno, Markéta Levíčková a Benjamin Levíček. Program doplní koncert skupiny UmCaCa, akordeonistka Klára Veselá a zakončí DJ Ados. 

Akce si klade za cíl sbližovat lidi, kteří řeší podobné životní situace, a prohlubovat jejich přátelství. Festival nabízí bezpečný prostor pro vzdělávání i sdílení zkušeností. Ve čtvrtek 21. a sobotu 23. září budou tedy probíhat různé divadelní i hudební workshopy a další aktivity připravené na míru zrakově handicapovaným účastníkům. Program vznikl ve spolupráci s Moravskou galerií Brno a Divadelní fakultou JAMU.

Páteční program pro veřejnost proběhne v příjemných sadech Národního odboje u restaurace Šelepka. V případě špatného počasí se akce přesune přímo do restaurace.

Festival založila v roce 1989 brněnská oční lékařka Zdeňka Kafková, od začátku našla podporu v TIC BRNO, který se od té doby ujal jeho organizace. 

Festival se koná pod záštitou primátorky statutárního města Brna JUDr. Markéty Vaňkové.