Hudební fakulta JAMU má na programu další Pěvecký večer, vystoupí Jana Jelínková a Martin Frýbort. Melodka pořádá koncert kapel Cruadalach, Arch of Hell, Helroth a Avven. Je to součást festivalu Beltinefest 2013, keltové vystrkují hlavy z děr stále vyzývavěji. Čeká vás folk metal, inspirace fantasy a mnoho dalších nezbytných atributů. Janáčkovo divadlo má na programu premiéru baletní inscenace Osudové lásky. Ta je složená ze tří jednoaktových choreografií Motýli, Zjasněná noc a Osudové lásky. Choreografie vytvořili Rami Be’er, Ralf Dörnen a Mário Radačovský, autory hudby jsou Alfred Schnittke, Philip Glass, Kurt Weil, Arnold Schönberg, Petr Iljič Čajkovskij a Felix Mendelssohn-Bartholdy. JazzFestBrno pokračuje dvojkoncertem v Semilassu, hrát budou Nikolaj Nikitin Quartet a Rez Abbasi Trio. Čeká vás současný slovenský jazz i fúze americké a indické hudby s elektronikou. Metro Music Bar pořádá svátek pro všechny příznivce nejslavnější kapely všech dob, zahrají The Backwards – The Beatles Revival Band. Po koncertě vás čeká tradiční Friday Night Fever a samozřejmě také DJ Schafff. Pokud jste v minulých dnech prošli Očistcem na scéně Městského divadla, už vás nevyděsí Onen svět, který dnes hraje na Leitnerce. JAMU neumdlévá a stále se absolvuje, Absolventský koncert čeká Alenu Tokarovou a její violoncello. Mersey Music Club uvádí Reggae live, hrát budou Mr. Cocoman, Dr. Kary, Missy M, Mesenjah a Jahneral sound. Kabinet múz nachystal večer elektronické hudby Hertz | Kräftig. Hrát budou Teapot, Woluux, Peal a Stix. Všechno to prý bude opravdu Kräftig, doufám že přinejmenším jako druhá věta Mahlerovy první symfonie. A na Flédě bude korunován král Elektry Dave Clarke.

Po včerejší premiéře se dnes v Janáčkově divadle opět hrají Osudové lásky. Pokud najdete cestu do Husova sboru, čeká vás tam Pěvecké sdružení moravských učitelů, které bude dirigovat Tereza Toufarová. Na programu je Eben, Foerster, Martinů a Janáček. Kabinet múz nachystal večírek vydavatelství Uncanny Valley z Drážďan. Svůj house, techno a acid vám představí Scherbe a Albrecht Wassersleben. Boro má na programu Hiphop party, gramofony budou obsluhovat DJ Mirror a DJ Jasty, texty budou chrlit Realita Doby a Hektic Crazy. Metro Music Bar zůstává u rocku, ačkoliv se kapela jmenuje Dizzy.

V neděli a v Domě pánů z Kunštátu můžete prožít Velikonoce – svátky jara v alžbětinské Anglii. Jedná se o rodinný hudební pořad s ukázkami historických nástrojů, starými písněmi a výukou tance (nepovinnou). JazzFestBrno pokračuje v Janáčkově divadle, zpívat a hrát budou Dan Bárta a Robert Balzar Trio a Gustav Brom Bigband a Roberta Gambarini. Alternu navštíví sólový rocker a bluesman Martin Sedlák z Ostravy. Hraje písničky od Rolling Stones, Beatles, Doors a dalších, ale i svoje vlastní. Poslední akcí neděle i víkendu je Gnod!, k vidění a slyšení je v klubu Boro.