Festival Pop Messe: Leftfield, Warhaus, František Skála a Marie Davidson

Brněnský hudební festival Pop Messe zaměřený na současný pop, elektroniku, rap a indie scénu, letos chystá svůj historicky nejrozsáhlejšího line-upu. Do Brna přijedou například světové legendy devadesátkové taneční scény Leftfield, belgičtí Warhaus, čerstvý držitel ceny Brit Awards v kategorii Rap/Grime Casisdead, australský taneční producent Partiboi69, kanadská Marie Davidson, Blawan a další. Z České republiky pak například Bert & Friends nebo František Skála a Provodovjané. Dohromady vystoupí přes padesát zahraničních i domácích kapel, hudebníků a DJs. Festival potrvá tři plnohodnotné programové dny.

Kromě nově oznámených jmen účinkujících a prodloužení festivalu chystají pořadatelé ještě další novinky – možnost zakoupit si speciální ÖFF MÅSSE Brnopas, který vedle dopravy brněnskou MHD zdarma nabídne slevy či volné vstupy do městských turistických cílů. Festival se také stěhuje do většího areálu brněnského Velodromu a jeho okolí na výstavišti BVV, kde bude sedm nejen hudebních scén – velké venkovní i kryté klubové. Program vedle koncertů a party zahrne nově i mezinárodní konferenci a třeba Kinostage České televize. Pop Messe v Brně potrvá od 25. do 27. července 2024.

„Čtvrtý ročník bude bez nadsázky nabitý, s nejsilnějším program za naši krátkou historii! Nejen že se rozšiřujeme o jeden festivalový den, ale posilujeme program, který je založen na nejzajímavějších současných jménech z mnoha žánrů - od taneční elektroniky, přes elektro-soul, dub, rap až po jazz,” zdůrazňuje na úvod programový ředitel festivalu Tomáš Kelar.

Program po dnech:

Čtvrtek, 25. 7. 2024:

Leftfield (UK), The Ecstacy of Saint Theresa (CZ), Bert & Friends (CZ), František Skála a Provodovjané (CZ), GusGus (ISL), Bad Nerves (UK), Iglooghost (UK), John Maus (US), Varg (SWE), Dva (CZ)

Pátek, 26. 7. 2024:

Kiasmos (ISL), Fvlcrvm (SK), Gurriers (IRL), Billy Barman (SK), Casisdead (UK), Meowlau X Val (SK), Burian (CZ), Marie Davidson (CAN), 1flfsoap (CZ), Rohony (CZ), Alabaster DePlume (UK), Sleaford Mods (UK), Zdechly Osa (PL), Anna Vaverková (CZ), Dukla (CZ), Bad focus (CZ), Asa Moto (BEL)

Sobota, 27. 7. 2024:

Partiboi 69 (AUS), Blawan live (UK), Armand Hammer (US), Nivva (AI), Carl Gari & Abdullah Miniawy (DE), Nabihah Iqbal (UK), Mucha (CZ), Adigery & Pupul (BE), Warhaus (BE), Dorian Concept a Cid Rim (AT), Hotline TNT (US), Hrtl (CZ), Dušan Vlk (SK), Mat213 (CZ), Olof Dreijer (SWE), Cashu (BRA), Cesar Chunk (PER), Nathan Micay (DEN)

Marie Davidson/ foto archiv festivalu