Festival Youth for You(th) dává prostor všem mladým talentům

14. duben 2015, 8:25

Festival Youth for You(th) dává prostor všem mladým talentům

Festival Youth for You(th) nabízí lidem ve věku 15 - 26 let jedinečnou příležitost ukázat světu své schopnosti a talent.

Festival Youth for You(th), neboli mládež pro mládež - mládež pro tebe, je dvoudenní akcí, jejíž náplní jsou koncerty, taneční, divadelní či jiná představení a výstavy. Organizace je zaštítěna organizací YMCA. Veškerá umělecká produkce sestává výhradně z brněnské mládeže ve věku 15 - 26 let. Nyní probíhají přípravy 5. ročníku, který se bude konat 21. a 22. dubna 2015.

Dva dny plné hudby, tance, workshopů a skvělé zábavy budou tentokrát probíhat na třech scénách v Brně. Alternativní, metalové a open air scéně na Moravském náměstí.

Festival Youth for You(th) je určen všem, kteří se zajímají o kulturu, umění a o to, co baví mladé lidi. Přihlášení umělci mohou díky festivalu vystoupit před publikem. Vstupné na celý festival je zdarma.

V roce 2011 se uskutečnil první ročník festivalu Youth for You(th) v Brně. Na území ČR má již několikaletou tradici v Ostravě. Samotná myšlenka festivalu pochází z Velké Británie. Od roku 2013 je brněnský festival dvoudenní akcí.

Přihlásit se mohl každý, kdo splnil požadavek na věkový rozmezí 15 - 26 let. Festival otevřený mladým umělcům a mladému publiku tak dává šanci opravdu všem tvůrčím lidem z mnoha odvětví.

Foto archiv festivalu

Komentáře

Reagovat

Zatím nebyl přidán žádný komentář..

Fagotový koncert: Petra Bajerová, Martin Hejn

21.4.2015, 17:00 / Komorní sál HF JAMU v Brně

Brněnský Lunapark: 4tetky

21.4.2015, 18:00 / Cafe Kunst

Dobře temperovaný klavír

21.4.2015, 19:30 / Besední dům

Absolventský koncert (bakalářské studium): Barbara Kozáková – housle

21.4.2015, 19:30 / Koncertní sál HF JAMU v Brně

Ro(c)kování Jiřího Černého

21.4.2015, 19:30 / Klub Leitnerova

Gwyn Aston Trio (GB/Brazílie)

21.4.2015, 20:00 / Stará Pekárna

The Doors Revival Band Brno

21.4.2015, 20:30 / Metro Music Bar

Improvizační workshop s Lucií Páchovou

22.4.2015, 14:00 / PRAHA / Fórum pro architekturu a média

Koncert posluchačů historické interpretace HF JAMU

22.4.2015, 17:00 / Komorní sál HF JAMU v Brně

Brněnský Lunapark: BarberShock

22.4.2015, 18:00 / Café Atlas

Jen zřídka je hlavním tématem pro rozhovor jedna jediná skladba. V případě violoncellisty Josefa Klíče, koncertního mistra Národního divadla v Brně, se to však nabízelo. Nestává se každý den, že by se český skladatel se svou písní dostal do finále celosvětové soutěže. Důvodů pro povídání však bylo víc – vzpomínky na zesnulého Jaroslava Erika Friče, Josefovo zaměstnání v Janáčkově divadle i připravované nové album.  více

Pro včerejší zahajovací koncert jubilejního 20. ročníku Festivalu Špilberk zvolila Filharmonie Brno dramaturgii sestávající z osvědčených i méně známých kusů. Podtitul Romantický karneval celý večer ponořil do karnevalového duchu, spjatého s oslavami před začátkem masopustu. Program si tedy vytyčil za cíl charakterizovat právě období veselí, oslav a masek skladbami, které svou náladou vypovídají o této periodě v roce. Téměř zaplněné nádvoří tak mělo příležitost vychutnat si nenáročný a líbivý program, který se také svou nižší teplotou snáze přiblížil onomu chladnému masopustní období.  více

Brno jako město hudby zapsané v UNESCO, má za sebou čtyři festivalové dny plné hudby a tance. Na celkem dvaadvaceti hudebních stanovištích probíhaly desítky koncertů a vystoupení se stovkami účinkujících. Hudba v ulicích zněla na každém rohu, nejvíce pozornosti však letos poutaly čtyři pokoje od výtvarnice Kateřiny Šedé, ve kterých se střídali umělci různých žánrů i národností. Lákadlem byly také vystoupení britských Motionhouse a No Fit State Circus, kteří opakovaně uhranuli náměstí Svobody svými akrobatickými kousky a dechberoucím představením. Nově vznikly také dvě velké scény – Dominik stage na Dominikánském náměstí a Django stage na Malinovského náměstí. Tady se vystřídali umělci jako Jana Kirschner, Monika Bagárová, minus123minut nebo Jan P. Muchow & The Antagonists. Již tradičně festival doprovázel zvuk flašinetářů, kteří se v Brně sešli v rámci svého 10. Mezinárodního setkání. Letos premiérově vystoupili na Maratonu hudby Brno také umělci partnerských měst hudby UNESCO. Zpěvačka a multiinstrumentalistka Tinatin Tsereteli (Hannover) a houslista Nicola Manzan (Bologna). Atmosféru celého festivalu zachycuje video, které najdete níže.

Folkové prázdniny v Náměšti nad Oslavou jsou výjimečný festival. Dramaturgií, strukturou, atmosférou. Každý ročník má své téma, každý večer má své téma, a dokonce i některá jednotlivá vystoupení mají svá témata. Dlouholetému dramaturgovi festivalu Michalu Schmidtovi se i letos podařilo skvěle vyvážit české premiéry a skutečně mimořádné projekty s návraty a jistotami. Letošní téma Folkových prázdnin bylo O duši, ale tato týdenní přehlídka má duši každý rok.  více

Po téměř magickém zjevení v podobě CD Moravské hlasy - Jihomoravský kraj, které vyšlo před dvěma lety, jsme se konečně dočkali jeho pokračování. Autor tohoto odvážného počinu Jiří Plocek se v něm vydal dále, severně česko - slovenským pomezím až do kraje Zlínského.  více