Letní kurzy a příměstský tábor pro kytaristy

Kytarový institut připravil pro zájemce všech pokročilostí letní kurzy hry na kytaru. A na konci srpna také příměstský tábor pro děti od 9 do 15 let.

Kytarové kurzy přinášejí bohatý program workshopů, lekcí, koncertů, jamů a projekcí. Z lektorů potvrdili účast Libor Šmoldas (jazz), Ivan Palacký (industrial), Aivn Jaschke (rock), Antonín Koutný (electro) a František Chaloupka (kompozice) aka Iszek Baraque (alternative). Lekce a workshopy probíhají v moderních prostorách v centru Brna. Celodenní program s pravidelnou strukturou je naplněn workshopy, lekcemi kytary, baskytary, kompozice, dirigování, společnými zkouškami, koncerty a pozdně večerními akcemi. Kromě paralelních akcí off programu jsou připraveny například také každodenní lekce jógy.

Kurzy se konají 18.–22. srpna 2014 na Gorkého 1, Údolní 31. Přihlášku na kurzy nám v případě zájmu zašlete vyplněnou a podepsanou na kyt.institut@gmail.com. V případě jakýchkoli dotazů nás prosím kontaktujte na výše uvedeném e-mailu nebo na tel.: +420 775 377 304. Cena je 3000 Kč nebo 2000 Kč pro posluchače zapsané do Kytarového institutu od září 2014.

Příměstský tábor kytarového institutu (9–15 let)

  • Výuka hry na kytaru, baskytaru a jiné strunné nástroje, rozvíjení hudebních dovedností a rytmických schopností zábavnou skupinovou formou.
  • Kurz je veden lektory s bohatou zahraniční i tuzemskou praxí.
  • Doprovodný multikulturní program zahrnuje návštěvy brněnských galerií a uměleckých ateliérů.
  • Forma výuky je vystavěna s ohledem na individuální dispozice žáků a jejich osobní preference.
  • Součástí kurzu jsou také výlety do přírody spojené s hudebním programem.
  • Cena kurzu zahrnuje společné obědy, vstup do expozic a výtvarné materiály.
    Ve spolupráci s prodejnou hudebních nástrojů Audiotek Megastore nabízíme 10% slevu na nákup hudebních nástrojů.

Příměstský tábor se koná 25.–29. srpna 2014 na Gorkého 1, zde naleznete přihlášku. Kontakty i ceny jsou stejné jako u kytarových kurzů výše.

Ilustrační foto archiv

Komentáře

Reagovat

Zatím nebyl přidán žádný komentář..


Jen zřídka je hlavním tématem pro rozhovor jedna jediná skladba. V případě violoncellisty Josefa Klíče, koncertního mistra Národního divadla v Brně, se to však nabízelo. Nestává se každý den, že by se český skladatel se svou písní dostal do finále celosvětové soutěže. Důvodů pro povídání však bylo víc – vzpomínky na zesnulého Jaroslava Erika Friče, Josefovo zaměstnání v Janáčkově divadle i připravované nové album.  více

Pro včerejší zahajovací koncert jubilejního 20. ročníku Festivalu Špilberk zvolila Filharmonie Brno dramaturgii sestávající z osvědčených i méně známých kusů. Podtitul Romantický karneval celý večer ponořil do karnevalového duchu, spjatého s oslavami před začátkem masopustu. Program si tedy vytyčil za cíl charakterizovat právě období veselí, oslav a masek skladbami, které svou náladou vypovídají o této periodě v roce. Téměř zaplněné nádvoří tak mělo příležitost vychutnat si nenáročný a líbivý program, který se také svou nižší teplotou snáze přiblížil onomu chladnému masopustní období.  více

Brno jako město hudby zapsané v UNESCO, má za sebou čtyři festivalové dny plné hudby a tance. Na celkem dvaadvaceti hudebních stanovištích probíhaly desítky koncertů a vystoupení se stovkami účinkujících. Hudba v ulicích zněla na každém rohu, nejvíce pozornosti však letos poutaly čtyři pokoje od výtvarnice Kateřiny Šedé, ve kterých se střídali umělci různých žánrů i národností. Lákadlem byly také vystoupení britských Motionhouse a No Fit State Circus, kteří opakovaně uhranuli náměstí Svobody svými akrobatickými kousky a dechberoucím představením. Nově vznikly také dvě velké scény – Dominik stage na Dominikánském náměstí a Django stage na Malinovského náměstí. Tady se vystřídali umělci jako Jana Kirschner, Monika Bagárová, minus123minut nebo Jan P. Muchow & The Antagonists. Již tradičně festival doprovázel zvuk flašinetářů, kteří se v Brně sešli v rámci svého 10. Mezinárodního setkání. Letos premiérově vystoupili na Maratonu hudby Brno také umělci partnerských měst hudby UNESCO. Zpěvačka a multiinstrumentalistka Tinatin Tsereteli (Hannover) a houslista Nicola Manzan (Bologna). Atmosféru celého festivalu zachycuje video, které najdete níže.

Folkové prázdniny v Náměšti nad Oslavou jsou výjimečný festival. Dramaturgií, strukturou, atmosférou. Každý ročník má své téma, každý večer má své téma, a dokonce i některá jednotlivá vystoupení mají svá témata. Dlouholetému dramaturgovi festivalu Michalu Schmidtovi se i letos podařilo skvěle vyvážit české premiéry a skutečně mimořádné projekty s návraty a jistotami. Letošní téma Folkových prázdnin bylo O duši, ale tato týdenní přehlídka má duši každý rok.  více

Po téměř magickém zjevení v podobě CD Moravské hlasy - Jihomoravský kraj, které vyšlo před dvěma lety, jsme se konečně dočkali jeho pokračování. Autor tohoto odvážného počinu Jiří Plocek se v něm vydal dále, severně česko - slovenským pomezím až do kraje Zlínského.  více