Stará hudba a jiné lahůdky

Stará hudba a jiné lahůdky

Hudební lahůdky nabízí pestrý koncertní program, akce pro děti, workshopy a masterclassy pod vedením profesionálů z oboru.

Cílem občanského sdružení Hudební lahůdky je seznámit veřejnost se starou hudbou, na kterou se specializují. Koncerty jsou podle možností strukturovány do ucelených koncertních cyklů a často probíhají v podání zahraničních interpretů.

Letošní první koncert s názvem Vivaldi blue-jazz star! v podání Collegium Wartberg, představí Vivaldiho cyklus houslových koncertů Le Quattro Stagioni  ̶  Čtvero ročních dob. V Collegiu Wartberg se sdružují profesionální sólisté, hudebníci, zpěváci, tanečníci a členové slovenských i zahraničních orchestrů a hudebních těles zároveň, s nadšenci a propagátory jazzu, folku a dalších hudebních žánrů. Akce se uskuteční 4. května od 20.30 v Metro Music Baru.

Následující koncert patří Ivě Bittové a přátelům ze světa staré hudby. Koncert je inspirovaný naším hudebním dědictvím: Vyšebrodským rukopisem. Program také předsaví Johna Dowlanda a Claudia Monteverdiho, benátskou zpěvačku a hudební skladatelku Barbaru Strozzi, Thomase Arneho a Baldassara Galuppiho. Koncert proběhne 13. května od 19:30 v Konventu Milosrdných bratří.

Následovat budou mnohé další akce. Například koncert v nově otevřené vile Stiassni nebo v Archeologickém pracovišti v Mikulčicích – Trapíkově. Jednotlivé koncerty a workshopy probíhají během května a června. Naváže na ně Letní festival staré hudby 2015, jehož koncerty se odehrávají v období letních prázdnin na zámcích po celé republice.

Foto archiv

Komentáře

Reagovat

Zatím nebyl přidán žádný komentář..

Szidi Tobias

4.5.2015, 19:00 / Mahenovo divadlo

24. večer Fresh Meat

4.5.2015, 19:30 / Stará Pekárna

Koncert studentů předmětu Interpretace nové hudby II

4.5.2015, 19:30 / Komorní sál HF JAMU v Brně

Hudební nauka / Dub - UK Dub

4.5.2015, 20:00 / Absenter

Vivaldi: blue-jazz star!

4.5.2015, 20:30 / Metro Music Bar

Brněnský Lunapark: Japka

5.5.2015, 18:00 / Cafe Podnebi

Poutníci slaví 45 let

5.5.2015, 19:00 / Společenské centrum Bystrc

Bajadéra

5.5.2015, 19:00 / Janáčkovo divadlo

Pa - PaPaPa - Pa - Pa

5.5.2015, 19:00 / Divadlo Na Orlí

Pro včerejší zahajovací koncert jubilejního 20. ročníku Festivalu Špilberk zvolila Filharmonie Brno dramaturgii sestávající z osvědčených i méně známých kusů. Podtitul Romantický karneval celý večer ponořil do karnevalového duchu, spjatého s oslavami před začátkem masopustu. Program si tedy vytyčil za cíl charakterizovat právě období veselí, oslav a masek skladbami, které svou náladou vypovídají o této periodě v roce. Téměř zaplněné nádvoří tak mělo příležitost vychutnat si nenáročný a líbivý program, který se také svou nižší teplotou snáze přiblížil onomu chladnému masopustní období.  více

Brno jako město hudby zapsané v UNESCO, má za sebou čtyři festivalové dny plné hudby a tance. Na celkem dvaadvaceti hudebních stanovištích probíhaly desítky koncertů a vystoupení se stovkami účinkujících. Hudba v ulicích zněla na každém rohu, nejvíce pozornosti však letos poutaly čtyři pokoje od výtvarnice Kateřiny Šedé, ve kterých se střídali umělci různých žánrů i národností. Lákadlem byly také vystoupení britských Motionhouse a No Fit State Circus, kteří opakovaně uhranuli náměstí Svobody svými akrobatickými kousky a dechberoucím představením. Nově vznikly také dvě velké scény – Dominik stage na Dominikánském náměstí a Django stage na Malinovského náměstí. Tady se vystřídali umělci jako Jana Kirschner, Monika Bagárová, minus123minut nebo Jan P. Muchow & The Antagonists. Již tradičně festival doprovázel zvuk flašinetářů, kteří se v Brně sešli v rámci svého 10. Mezinárodního setkání. Letos premiérově vystoupili na Maratonu hudby Brno také umělci partnerských měst hudby UNESCO. Zpěvačka a multiinstrumentalistka Tinatin Tsereteli (Hannover) a houslista Nicola Manzan (Bologna). Atmosféru celého festivalu zachycuje video, které najdete níže.

Folkové prázdniny v Náměšti nad Oslavou jsou výjimečný festival. Dramaturgií, strukturou, atmosférou. Každý ročník má své téma, každý večer má své téma, a dokonce i některá jednotlivá vystoupení mají svá témata. Dlouholetému dramaturgovi festivalu Michalu Schmidtovi se i letos podařilo skvěle vyvážit české premiéry a skutečně mimořádné projekty s návraty a jistotami. Letošní téma Folkových prázdnin bylo O duši, ale tato týdenní přehlídka má duši každý rok.  více

Po téměř magickém zjevení v podobě CD Moravské hlasy - Jihomoravský kraj, které vyšlo před dvěma lety, jsme se konečně dočkali jeho pokračování. Autor tohoto odvážného počinu Jiří Plocek se v něm vydal dále, severně česko - slovenským pomezím až do kraje Zlínského.  více

Monumentální dílo Saul od Georga Friedricha Händela se v české premiéře dočkalo také scénického zpracování. Na závěr Hudebního festivalu Znojmo (po lednovém koncertním provedení v Brně a v Praze) jej nyní nastudoval soubor Czech Ensemble Baroque v čele s předními pěveckými osobnostmi působícími na české i zahraniční scéně.   více